piątek, 6 lipca 2012

Wynurzenie drugie


Dziewięcioletni Marek zostaje na świecie sam, kiedy jego rodzice giną podczas burzy na morzu. W jego pobliżu nagle pojawia się zapomniana Barbara, siostra ojca. Barbara jest złym i nikczemnym człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć swój wyznaczony cel. Przejmuje opiekę nad chłopcem i tak zaczyna się ich obustronna nienawiść. Dlaczego Barbara tak bardzo nienawidzi chłopca?
Pewnego dnia w domu pojawia się Panna Marcelina, nauczycielka. Stukot jej laski słyszą wszyscy, zawsze kiedy się zbliża, ale Panna Marcelina potrafi też przemieszczać się niezwykle cicho, jeżeli tego chce. Kim jest ta tajemnicza starsza pani?
Nienawiść pomiędzy Markiem a Barbarą przeradza się w otwartą walkę ale chłopiec jest jeszcze za młody by stanąć z nią oko w oko. Kiedy Marek odkrywa powoli rodzinną tajemnicę, wszystko staje się zagmatwane i wydaje się nierealne. Dodatkowo babcia zwierza mu się ze swojego sekretu o którym nie miał pojęcia. Im więcej się dowiaduje, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że czeka go niezwykłe życie, jeżeli przeżyje, ponieważ grozi mu wielkie niebezpieczeństwo.
Marek wie, że los prowadzi go z powrotem do Mrzeżyna, nad morze, gdzie dojdzie do rzeczy dziwnych i niepojętych dla ludzkiej myśli. Coś czeka na jego pojawienie się a wtedy już nie będzie odwrotu...
Jest jeszcze latarnia morska, jej pojawienie się zmieni wszystko...


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz