niedziela, 22 lipca 2012

Siostra Faustyna Biografia Świętej


Jestem po lekturze Faustyny, biografii świętej, napisanej przez Panią Czaczkowską. Kiedy zobaczyłem książkę w internecie, wiedziałem, że muszę ją mieć. Zapaliła się we mnie chęć posiadania więc bez względu na cenę, przy zaskoku do Polski, kupiłem i dumnie wiozłem do domu.
Myślę, że Świętą Siostrę Faustynę znają wszyscy i nie trzeba jej nikomu przedstawiać. To pierwsza biografia świętej. Czyta się jednym tchem, książka ma w sobie moc i siłę. Jest napisana pod wpływem Ducha, zapiera dech w piersiach i doprowadza do łez. Już dawno nie czytałem żadnej biografii pod wpływem takiego zafascynowania. Długo też nie natrafiłem na książkę, w czasie czytania której przebiegałyby mnie dreszcze. Płakałem chyba sto razy.
Kim była Siostra Faustyna? Jak żyła? Co nam przekazała i kim się stała już za życia, jaką siłę w sobie nosiła i jak wielką wiarę. Lektura obowiązkowa, ponieważ niesie, również jak Dzienniczek Świętej Siostry Faustyny, przesłanie o wielkim miłosierdziu.
Ta książka to skarb. Nigdy się jej nie pozbędę. Choć nie jestem, niestety, maniakiem wiary, to jednak pozycja ta dała mi niezłego kopa. Dzięki tej książce wiele zrozumiemy, nauczymy się czegoś i poznamy dobro w czystej postaci. Dzięki niej będziemy chcieli lepiej żyć.

Tutaj, można zobaczyć samą autorkę, opowiadającą o powstaniu książki!

Jezu, ufam Tobie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz